Get free SEO audit

No data

Recent update

Competitors

  Hızlı Bağlantılar

  SEO Denetimi

  Teknik sorunlar için web sitesini tarayın ve nasıl düzeltileceğine ilişkin ayrıntılı kılavuzlarla öncelikli bir yapılacaklar listesi alın.

  Sitechecker crozdesk rating Sitechecker crowd rating Sitechecker capterra rating
  Sitechecker trusted company

  Benzer Web Siteleri Nasıl Bulunur: Eksiksiz Bir Kılavuz

  Benzer Web Siteleri Nasıl Bulunur: Eksiksiz Bir Kılavuz

  Bir site başlatmak istiyorsunuz ve pazar araştırmasının bir parçası olarak rakiplerinizin kim olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu durum sizin durumunuza benziyorsa ve nasıl yapacağınız hakkında hiçbir fikriniz yoksa doğru yerdesiniz. Bunu benzer bir web sitesi bulucu ile oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz; Bu yazıda, etkili bir şekilde nasıl kullanılacağı hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatacağız.

  Benzer Web Sitesi Bulucu Nedir?

  Benzer bir web sitesi bulucu , sizinkine benzer içerik üreten diğer web sitelerini bulmak için kullanabileceğiniz bir araçtır. Bu araçlar, çoğu ücretsiz olmak üzere birçok sağlayıcıdan edinilebilir. Bu araçları kullanarak rakiplerinizi araştırabilir ve nasıl çalıştıkları, neleri iyi yaptıkları ve kullanıcıların bunlardan ne elde ettiği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Tüm bu bilgileri özümseyerek ve buna göre planlar yaparak, tüm rakiplerinizden en iyisini elde edebilecek ve işe yaramayan her şeyi ortadan kaldırabileceksiniz.

  Sitechecker‘in benzer web sitelerini bulmanıza yardımcı olmasının yanı sıra sunabileceği çok şey var. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu videoyu izleyin:

  Benzer Bir Web Sitesi Bulucu Kullanma

  Benzer web sitesi bulucumuzu nasıl kullanacağınızı keşfedin.

  1. Adım: Etki Alanınızı Ekleyin

  Web sitenizin URL’sini alın, arama çubuğuna yapıştırın ve sağa bakan oka tıklayın.

  Sitechecker'ın benzer web sitesi bulucu

  2. Adım: Sonuç Analizi

  Sitenin sizinkine benzer tüm siteleri bulması ve bir liste olarak görüntülemesi birkaç saniye sürecektir.

  Sitechecker'ın benzer web sitesi bulucu: Sonuçlar

  Benzer Web Sitesi Bulucu Gerekli Olduğu Durumlar

  Bir site oluşturup içerik yayınlamaya başlamadan önce, girişiminizin karlı olup olmadığını öğrenmelisiniz. Örneğin, YouTube zaten mevcut olsaydı, herkesin YouTube’a benzer özelliklere sahip bir video paylaşım platformu kullanacağını düşünüyor musunuz? Hayır. TikTok ve Vimeo gibi şeyler, yalnızca kullanıcılarına farklı yaklaşımlar ve benzersiz özellikler sundukları için işe yarar.

  Benzer şekilde, bir blog başlatıyorsanız, kimin sizinkine benzer içerik ürettiğini bilmeniz gerekir. Ne tür içerikler üretiyorlar? Kitle tabanı nasıl? Bunun gibi bilgiler size başarı şansını anlatmak için gereklidir. Bu rakiplerin piyasada bir tekeli varsa, ilerlemenin bir kârı yoktur.

  Öte yandan, niş içinde yerleşikseniz sektöründe, her zaman yeni başlayanlar ve yeni girişimler için uyanık olmanız gerekir. Buhar alıp almadıklarına ve size yetişip yetişmediklerine dikkat edin. Her halükarda piyasanın nabzını tutmak ve rüzgarın nereden estiğini anlamak olgun bir içerik oluşturucunun işaretidir.

  Alternatifleri inceleyerek, neyin işe yarayıp yaramadığını öğrenmeye ve iyileştirmenin yollarını bulmaya devam edersiniz. Böylece daha iyi olur ve bir sonraki seviyeye ulaşırsınız.

  Yalnızca Benzer Web Siteleri hakkındaki bilgileri değil, aynı zamanda bu sitelerde teknik hataların olup olmadığını da öğrenin!

  Web sitenizdeki tüm site düzeyindeki ve sayfa düzeyindeki sorunları bulmak ve düzeltmek için tam bir denetim gerçekleştirin.

  Sitechecker rating on crozdesk Sitechecker rating on crowd Sitechecker rating on capterra

  Benzer Siteler Nasıl Analiz Edilir?

  Artık bir sürü benzer siteyi nasıl bulacağınızı biliyorsunuz, ancak onları bulduktan sonra ne yapıyorsunuz? Tabii ki onları incelersiniz! Bu yapılacak akıllıca şeydir ve sizinle rekabet eden şirketleri kontrol etmelisiniz. Aynısını sana yapacaklarına bahse girebilirsin.

  Ama ne arıyorsun?

  • Mevcut alternatiflerin site yapısı nedir? Sizinkine benzer mi? Daha iyi? Sizin kullanmadığınız hangi sayfa öğelerini kullanıyorlar? Neleri geliştirebilirsiniz?
  • Günde kaç isabet alıyorlar? Bunlardan hangisi daha iyi performans gösteriyor? Sizinle kıyaslandığında performansları nasıl? Neleri farklı yapıyorlar?
  • Ne tür geri bağlantılar kullanıyorlar? En çok ne tür hizmetler açılır? Olmadığınız bir şeye mi bağlanıyorlar? Halihazırda yaptığınız şeylerle bağlantı kuruyorlar mı?
  • Anahtar kelimeleri nelerdir? Okunabilirlikleri nedir? Sitelerini bir SEO denetleyicisinden geçirin ve siteden mümkün olduğunca fazlasını elde edin.

  Daha iyi analiz için Web Sitesi Trafik Denetleyicisi’ni kullanma

  Analiz için site trafiğini kontrol eden aracımızı da kullanabilirsiniz. Bir web sitesi trafik denetleyicisi tam olarak söylediği şeyi yapar: trafikle ilgili birçok veriyi hesaplar. Örneğin, URL’yi bir web sitesi trafik denetleyicisi aracılığıyla çalıştırırsanız şunları kontrol edersiniz:

  1. Sayfanın en az birkaç ayda ne kadar trafik aldığını
  2. Farklı ülkelerden ne kadar trafik üretiliyor
  3. Farklı kanallar tarafından oluşturulan trafik hacmi: organik arama, yönlendirmeler, doğrudan arama vb.
  4. Site tarafından organik veya ücretli yollarla en çok kullanılan anahtar kelimeler

  Aracımızla trafiği kontrol edin

  Trafik denetleyicisi: Sonuçlar

  Araç Sonuçları (devamı)

  Sadece birkaç dakika içinde, tüm bu veriler parmaklarınızın ucunda olacak. Bulduğunuz tüm benzer siteleri bu trafik denetleyicisi aracılığıyla çalıştırırsanız, tüm rakipleriniz hakkında benzer verilere sahip olursunuz. Hangi nişlerde çalıştıklarını, trafiklerinin nereden geldiğini ve site trafiğinin sizinkiyle nasıl karşılaştırıldığını bileceksiniz. İnternet pazarını analiz etmek ve bu zorlukların üstesinden gelmek için stratejileri uyarlamak için harika bir araçtır.

  Sitechecker Denetimi & Sayfa İçi Rakip Analizi

  SEO denetimi, SEO açısından ne kadar iyi yaptığınızı ve nereleri iyileştirebileceğinizi gösteren bir araçtır. Amaç, sitenizi Google arama sonuçlarının en üstüne çıkarmaktır. Bu araç, tüm sitenizi ve sayfalarınızı – ve isterseniz rakiplerinizin sayfalarını – kontrol ederek ve onlar için yaptıkları her şey hakkında size ayrıntılı bir rapor vererek bunu yönetmenize yardımcı olacaktır. Ücretsiz sayfa içi SEO denetleyicimizi veya Google’ın Web Sitesi SEO Denetleyicisi.

  Rakip Analizi için Sitechecker Backlink Checker

  Geri bağlantılarınızın iyi miktarda trafik alan siteler tarafından kullanıldığından emin olmak ve bunları kaldırmak için bir geri bağlantı denetleyicisi istiyorsunuz. artık alakalı olmayan sitelerden. Rakiplerinizi bu şekilde analiz ederek performansları hakkında fikir edinir ve ne yapacağınızı, nelerden kaçınmanız gerektiğini ve hangi anahtar kelimelerden, bağlantılardan ve etiketlerden yararlanmanız gerektiğini bilirsiniz.

  Aracımızla geri bağlantıları kontrol edin

  Aracımızla geri bağlantıları kontrol edin - Sonuçlar
  SSS
  Google'da benzer web sitelerini bulmak için ilgili operatörü kullanabilirsiniz. Bunun için adres çubuğuna ilgili: sitename.com yazın ve enter tuşuna basın.
  Bir siteyi her ziyaret ettiğinizde, az önce ziyaret ettiğiniz aramayla ilgili diğer siteleri bulmak için Chrome'daki uzantı sekmesine tıklayabilirsiniz.
  Google arama sonuçlarının bir sayfasının en altındaki şu sekiz ya da daha fazla arama sonucunu biliyor musunuz? Bunlar ilgili aramalardır ve ilgili aramalar hakkında daha fazla şey bulmanıza yardımcı olmak amacıyla arama motoru algoritmasına dayalı olarak Google tarafından oluşturulur. aramanız için.
  Diğer harika SEO araçlarımıza göz atın!
  Trafik Denetleyicisi Farklı kanallara ve farklı periyotlara göre web sitesi trafik istatistiklerini tahmin edin.
  Sıralama Denetleyicisi Web sitesine organik trafiğin çoğunu getiren anahtar kelimeler içeren bir rapor alın.
  Hız testi Belirli bir sayfayı hız için test edin ve onu nasıl geliştireceğiniz konusunda öneriler alın.
  Geri Bağlantı Denetleyicisi Ücretsiz geri bağlantı kontrol aracımız, web sitenize olan bağlantıları izlemenize yardımcı olacaktır.
  Web Sitesi Güvenliği Web sitesinin güvenli olduğunu ve şüpheli olarak listelenmediğini kontrol edin.
  Benzer Web Siteleri Kullanıcıların birkaç saniye içinde benzer siteler hakkında bilgi edinmelerini sağlayan ücretsiz araçlar.
  Tüm araçları görüntüle

  Check your website SEO performance

  Get a personalized checklist on how to improve your website to rank higher on Google

  Something went wrong. Please, try again later.
  close